Флешки та карти пам’яті опис та характеристики

Back to Новини
карты памяти флешки хабы

Незважаючи на зростаючу популярність хмарних сховищ і сьогодні зберігають свою популярність. Флешка зручний носій інформації, на відміну від хмари, їй не потрібен доступ до інтернету. Малі габаритні розміри дозволять без проблем носити її із собою. Флешка сумісна з будь-якими пристроями. Але вона має свої недоліки.

Як Ви могли помітити флешка не буде служити вічно, на жаль, вона має обмежену кількість циклів запису (від 10000 до 100000 разів). Може здатися що цього більш ніж достатньо. На практиці флеш накопичувач прослужить приблизно 5 років. Тому виникне потреба у купівлі нової. Сьогодні виробники пропонують широкий вибір моделей. Але як підібрати найкращий варіант собі спробуємо розібратися.

На що потрібно звертати увагу при виборі флешки

Об `єм

Підібрати флешку за обсягом пам’яті просто чим більше, тим краще. Єдине реальний обсяг буде не набагато менше. Флешка на 4ГЬ – 3,72 Гб, 32Гб – 29,8 Гб. Що б обрахувати реальний обсяг пам’яті будь-якої флешки потрібно перевести Гб в байти для 4Гб буде 40000000000 (4 млрд.) байт далі розділити на 1024 три рази (1 мега байт дорівнює 1024 кілобайтам) і отримаємо реальну ємність3. Таке відхилення пояснюється тим, що будь-який виробник округляє 1Мегабайт = 1000 Кілобайт, хоча насправді 1024.

Швидкість

Щоб підібрати флешку за швидше, потрібно вибирати накопичувачі USB 3,0 і 3,1. Для USB 3,0 теоретичний показник швидкості дорівнює 5 гігабіт в секунду, для USB 2.0 – 480 мегабіт. З цього випливає що юсб 3,0 в 10 разів швидше, але це лише теоретично. Насправді показник швидкості дуже залежить від якості самого накопичувача.

USB 3.0 не завжди швидше USB 2,0 дізнатися реальну швидкість можна тільки за допомогою відповідних програм. Зазвичай у більш дешевих моделях 3,0 швидкість запису буде не більше 50 Мб/с, а у дорожчих моделях може досягати 300 Мб/с. Щоб дізнатися швидкість для певної моделі, то флешку потрібно протестувати самому або проаналізувати відгуки на просторах інтернету.

  • Основною перевагою флеш накопичувачів є:
  • Компактні розміри
  • Мала вага (більшість важить не більше 30 грам)
  • Підключається до будь-яких пристроїв, які мають порт USB
  • Здатні довго зберігати дані
  • Можливість багаторазового перезапису інформації
  • Стійкість до фізичного та механічного впливу

Карти пам’яті

Сьогодні карти пам’яті поширені повсюдно. Вона призначена щоб збільшити обсяг пам’яті вашого мобільного, планшета, ноутбука, а такі речі як реєстратори фотоапарати взагалі не мають власної пам’яті. Виникає потреба підібрати потрібну. Карти пам’яті будуть відрізнятися за форматом, об’ємом та швидкістю запису/читання. Формат, як і обсяг вказується виробником на упаковці великими літерами, тому підібрати потрібну не важко. Формат насправді це фізичні розміри карти. Вони взаємозамінні за допомогою перехідників. Найбільш компактні карти використовуються у малогабаритних портативних пристроях. Картки пам’яті поділяються залежно від використання файлових систем.

Стандарти карток пам’яті

SDSC об’єм становить не більше 2ГБ. Такі карти вважаються давно застарілими, знайти їх важко. Тут використовуються файлові системи FAT 12 та FAT 16.

SDHC ємність від 2 до 32ГБ. Файлова система FAT 32

SDXC досягає 2 Тбайт. Файлова система exFAT. Вона підтримується не всіма операційними системами. Потребує як мінімум XP SP2; VISTA SP1; Mac OS версія 10.6.5 та вище. Виробники різних гаджетів потребують різних показників швидкості. Якщо карта недостатньо швидка, вона може працювати неправильно чи взагалі читатися.

Стандарти карток пам’яті

SDSC об’єм становить не більше 2ГБ. Такі карти вважаються давно застарілими, знайти їх важко. Тут використовуються файлові системи FAT 12 та FAT 16.

SDHC ємність від 2 до 32ГБ. Файлова система FAT 32

SDXC досягає 2 Тбайт. Файлова система exFAT. Вона підтримується не всіма операційними системами. Потребує як мінімум XP SP2; VISTA SP1; Mac OS версія 10.6.5 та вище. Виробники різних гаджетів потребують різних показників швидкості. Якщо карта недостатньо швидка, вона може працювати неправильно чи взагалі читатися.

Швидкісні параметри для карт пам’яті

Класи швидкості – число вказується в колі і відповідає мінімальній швидкості запису в мегабайтах в секунду. На сьогоднішній день класи нижче десятого вважаються застарілими.

Class 2 – швидкість запису щонайменше 2 МБ/с

Class 4 – не менше 4 МБ/с

Class 6 – не менше 6 МБ/с

Class 10 – не менше 10 МБ/с

Class 12 – не менше 12 МБ/с

Class 16 – не менше 16 МБ/с

UHS (Ultra High Speed) забезпечує швидкість 104 Мб/с. Клас швидкості UHS бувають двох видів UHS class speed 1 (швидкість лінійного запису 10 мбіт/с) або UHS class speed 3 (30 мбіт/с). UHS 1 відповідає 10 класу, UHS 3 дозволить записувати відео у форматі Full HD (частота кадрів 120 FPS) або 4K.

Швидкість шини UHS. Зверніть увагу, що назва збігається з Класом швидкості UHS, але тут немає нічого спільного. Ця швидкісна характеристика вказує версію шини якою спілкується карта з пристроєм. Версія шини позначається римськими цифрами UHS I (максимальна швидкість до 104 Мбайт/с) або UHS II (312 Мбайт/с на 1 бік або 156 Мбайт/с на обидва боки). Між собою вони цілком сумісні. Зовні легко відрізнити, UHS II є другий ряд контактів. За рахунок них збільшується максимальна швидкість.

Клас швидкості для відео позначається буквою V (V6, V10, V30, V60, V90). V6 відповідає class 6, V10 = class 10, V30 = UHS 3. V60 та V90 підтримує формати зображення 8K при частоті кадрів 60 або 120 FPS.

Клас швидкості для програм. Така характеристика важлива для мобільних та планшетів. Для Android пристроїв важлива швидкість не лише лінійного запису, а й швидкість запису/читання дрібних блоків. Така характеристика важлива при запуску програми з карти SD.

Клас швидкості для додатків буває двох видів APP Performance A1 і A2. Такі логотипи вказуються на коробці.

ХарактеристикаA1A2
Мінімальна швидкість випадкового запису15004000
Мінімальна швидкість випадкового читання5002000
Мінімальна швидкість лінійного запису1010

Карти пам’яті A2 повинні кешувати дані в DRAM, автономне складання сміття, працювати з чергою запитів

Share this post

Back to Новини
купить батарейки оптом | купить литиевые батарейки | батарейки для фотоаппарата | кабель usb type c купить |
Verified by MonsterInsights