Портативні Bluetooth колонки є динаміком з вбудованим акумулятором. Якщо розібратися це все та ж звичайна класична акустика, відмінність тільки в наявності АКБ і з'єднання
з бездротового зв'язку блютуз. Плюс така акустика це повна автономність (не потрібен доступ до мережі).
Типи Bluetooth колонок:
У блютуз колонках динаміки (випромінювачі) завжди знаходяться в одному корпусі. Це означає, що в одній акустиці може бути відразу кілька динаміків. Це робиться для зручності, одна невелика колоночка може замінити громіздкі колонки для пк. При чому ні чим не поступаючись як звучання.
Моно формат - один вбудований динамік. Один випромінювач відтворює весь діапазон частот (низькі, високі). Такі колонки зазвичай мають невеликі розміри, тобто зручно носити із собою, але якість звуку помітно поступається стерео формату.
Стерео формат – два і більше динаміків. Розмір колонки буде помітно більшим, за рахунок додаткового одного або більше динаміків. Стерео звук дає більш чисте та об'ємне звучання.
Формат Bluetooth акустики 2,1 Все той же формат стерео, але тут є вбудований буфер, що надає колонкам глибокий баc. Від технічних характеристик та додаткових функцій бездротових колонок залежатиме її вартість.
Правильним підходом буде вибрати оптимальну якість звучання, тип живлення Bluetooth акустики, варіанти підключення до джерел звуку. Немає сенсу переплачувати за можливості, які не використовуватимуться.
Де Ви будете використовувати Bluetooth колонку
Для приміщень підійде бездротова акустика із середньою потужністю. Усередині кімнати звук буде добре відбивається від стін, що забезпечує гарну якість звучання. Для вулиці варто підбирати бездротову блютуз колонку гучніше і бажано із захистом від вологи та пилу (IPX вище третього).
Протокол захисту Bluetooth колонки:
IPX 1 – 3 стандарт захисту, який захищає лише від вертикального потрапляння крапель води. Такі тепличні умови трапляються дуже рідко, тому розраховувати на надійний захист акустики від попадання води не доводиться.
IPX 4 – захист від крапель дощу з усіх напрямків на портативну колонку.
IPX 5 – захист не лише від крапель, а й спрямованого потоку води. Не слід класти колонку Bluetooth під кран для цього потрібен клас захисту IPX 6.
IPX 7 – блютуз акустика витримує повноцінне занурення у воду. Одним із найважливіших критеріїв для Bluetooth акустики є якість звуку. Щоб купити Bluetooth колонку з хорошим звуком зверніть увагу на такі параметри: вихідна потужність, частотний діапазон.
Потужність Bluetooth колонки впливає на гучність звуку та стійкість до шуму, що позначається у ватах. Розмір випромінювача. Чим він більший, тим краще звучать портативні колонки.
Бездротова колонка повинна звучати в частотному діапазоні 20 - 20000 Гц, а краще, щоб нижня межа була нижче 20.
Час роботи бездротової колонки залежить від ємності вбудованого акумулятора і потужності самої колонки.
Bluetooth колонка може працювати від 4 до 24 годин у режимі прослуховування. Зазвичай виробники вказуватимуть не тільки ємність батареї, вказану в мАг, але й час роботи в режимі відтворення, очікування.
Найдешевші моделі Bluetooth акустики комплектуються найслабшим акумуляторам, який грає не більше 2 годин.
Наявність дисплея бездротової колонки, світломузики значно зменшує час роботи АКБ.
Додаткові параметри Bluetooth акустики
Деякі моделі Bluetooth колонки обладнані слотом карт пам'яті, що дозволяє взагалі не підключати бездротову колонку до джерела звуку.
Для підключення блютуз колонки використовуються різні роз'єми та бездротові модулі типу Bluetooth, Wi - Fi, NFС.
NFC набагато спрощує пару пристроїв, достатньо піднести бездротову колонку до смартфону.
Якщо в Bluetooth акустики є вбудований мікрофон, Ви можете говорити через нього по гучномовному зв'язку. Вчасно дзвінка музика автоматично зупиняється і після натискання кнопки на колонці Ви можете прийняти дзвінок. Після закінчення розмови музика автоматично продовжує грати.
Мікрофон виявиться корисним для використання голосового помічника. Таким чином, немає необхідності шукати смартфон для використання Siri, Google Assistant та ін.
Функція Мультирум дозволяє підключати до джерела звуку кілька колонок.
Перевагою Мультірум є можливість об'єднати кілька малопотужних колонок і отримати потужний звук навіть для великої кімнати. Також звук розподіляється рівномірно.